Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Piękne i lśniące włosy

Data publikacji 18 marca 2020


Wiemy, że czasami naprawdę trudno zadbać o siebie. Nie wiemy od czego powinniśmy zacząć i czasami mamy po prostu ochotę się poddać. Nic nie działa, nic nie potrafimy zdziałać. Jednak nie dzisiaj. Ponieważ dzisiaj naprawdę powinniśmy wyprobować kolejny sposób na to, by zadbać o siebie już teraz. Na pewno nie pożałujemy, gdy zastanowimy się nad tym, jak dbać o włosy. Chcielibyśmy by były piękne, lśniące i jedwabiste, jak z reklamy. Wydaje nam się niemożliwe, byśmy doszli do tego poziomu, ale to naprawdę nic trudnego i już za chwilę będziemy mogli pochwalić się pięknymi włosami. W takim razie na pewno powinniśmy spróbować.

Wiele ciekawych produktów

Jest wiele etapów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chcemy zadbać o swoje włosy. Od umycie ich po codzienne rozczesywanie. Wydaje się to proste, ale sporo osób popełnia naprawdę fatalne w skutkach błędy, a potem dziwią się, że ich włosy wyglądają jak siano, które dopiero co wyschło na słońcu. Nie, my nie doprowadzimy do takiego etapu. Możemy być tego pewni. My pragniemy, by nasze włosy były piękne, zadbane i pełne blasku. W takim razie weźmy pod uwagę poniższe rady.
Zacznijmy od samego etapu mycia włosów. Sporo osób już tutaj popełnia sporo błędów, które potem trudno jest odwrócić. A my naprawdę tego nie chcemy. W takim razie spójrzmy, jak poprawnie powinno się myc włosy. Bierzemy szampon, dajemy go na włosy i delikatnie go w nie wcieramy. Nie zachowujemy się, jakbyśmy szorowali pranie na tarce. Nie, pamiętajmy, że włosy są delikatne zwłaszcza wtedy gdy są mokre, więc trzeba o nie odpowiednio zadbać i nie zapominać o tym podczas mycia. Głownie skupiamy się na głowie, ponieważ włosy same się potem umyją, gdy będziemy spłukiwać pianę. Na pewno nie ciągniemy za nasze pukle, nie szarpiemy, nie wykręcamy ani nic z tych rzeczy, ponieważ możemy je uszkodzić, czego staramy się unikać. Gdy skończymy je myć, bierzemy wodę i spłukujemy dokładnie. Naprawdę o wiele lepiej jest to robić chwilę dłużej niż chwilę za krótko. W takim razie o tym pamiętajmy.

Suszenie

Jednak dopiero co umyliśmy włosy. Teraz przyszedł czas na kolejny etap, czyli suszenie. Po pierwsze nie wykręcamy naszych włosów, jakby były ręcznikiem. Nie, możemy je uszkodzić przez takie nieodpowiedzialne zachowanie. Nie zawijamy ich tez w ręcznik. Ktoś mógłby zapytać, no tak jak suszymy? Czekamy. Tak, po prostu pozwalamy im samym wyschnął bez naszej zbędnej ingerencji. Nawet nie wolno nam ich teraz czesać, ponieważ możemy je niepotrzebnie połamać. A co dopiero, jeśli chodzi o rozczesywanie kołtunów. To również robimy delikatnie, bez szarpania i tego typu rzeczy. Nie możemy pozwolić, by nasze włosy zostały skrzywdzone. Na pewno sami tez nie chcielibyśmy, by ktoś nas szarpał i tak dalej.
Dobrze, włosy wyschły, rozczesaliśmy je, teraz chcemy je spiąć. Tutaj pojawia się kolejny problem. Nie wolno używać gumek z metalowymi elementami ani spinać naszych włosów zbyt ciasno, ponieważ to sprawi, że znów je uszkadzamy.
Jak widać zasad jest całkiem sporo, ale dzięki nim zadbamy o nasze cudowne woski już dzisiaj.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?