Dezodorant czy antyperspirant dla mężczyzn? Co warto wybrać?

Nadmierne wydzielanie potu jest bardzo uciążliwe. Widoczne plamy na ubraniach powodują dyskomfort i uczucie zawstydzenia. Mężczyzna, który często nadmiernie się poci, nie może czuć się pewnie w pracy i w sytuacjach towarzyskich. W takim wypadku przyda Ci się dobry dezodorant lub antyperspirant z bezpiecznym składem. Sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru!

Dezodorant i antyperspirant dla mężczyzn — czym się od siebie różnią?

Dezodorant i antyperspirant mają podobne zastosowanie, ale różnią się sposobem działania. Dezodorant przede wszystkim niszczy bakterie i zapewnia mocny zapach, przez co czasem jest wykorzystywany zamiast perfum. Ten produkt najczęściej jest dostępny w formie sprayu. Po rozpyleniu dezodorantu intensywny zapach utrzymuje się na skórze przez kilka godzin. Po tym okresie trzeba jeszcze raz użyć produktu, aby zapewnić sobie uczucie świeżości na dłużej.

Natomiast działanie antyperspirantu polega głównie na ograniczaniu wydzielania potu. Kosmetyk często jest bezwonny lub ma neutralny zapach. Dobry antyperspirant wystarczy zastosować raz dziennie, aby skutecznie zablokować pot na wiele godzin. W tego rodzaju kosmetykach znajdziesz sole glinkowo-cyrkowe, związki glinu, alkohol, glicerynę, talk, parafinę i konserwanty. Dezodorant dla mężczyzn możesz rozpylać bezpośrednio przed wyjściem z domu, a antyperspirant stosuje się po każdym myciu. Oba produkty skutecznie ochronią Twoją skórę przed negatywnymi skutkami nadmiernego pocenia.

Antyperspirant dla mężczyzn — rodzaje i zalety

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów antyperspirantów dla mężczyzn, dzięki czemu z łatwością wybierzesz formułę, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Jeśli szukasz delikatnego kosmetyku o kremowej konsystencji i neutralnym zapachu, to wybierz antyperspirant w sztyfcie. Jest on bardzo łatwy w aplikacji i doskonale pielęgnuję skórę pod pachami. Świetnym wyborem będzie również antyperspirant w kulce, ponieważ jest prosty do rozprowadzenia, przyjemnie chłodzi i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Antyperspirant może mieć także formułę aerozolu lub kremu. Aerozole wyróżniają się intensywnym zapachem i często zawierają alkohol. Natomiast antyperspiranty w kremie są wyjątkowo delikatnie i działają kojąco, dzięki czemu nie podrażniają skóry i można je stosować zaraz po depilacji.

Dezodorant dla mężczyzn — dlaczego warto?

Dezodorant dla mężczyzn to kosmetyk, który warto zawsze mieć pod ręką. Dostępne na rynku produkty różnią się rodzajem i intensywnością zapachu. Jaki dezodorant dla mężczyzn wybrać? Obecnie dużą popularnością cieszą się drzewne i ziołowe zapachy, które dobrze komponują się z wieloma męskimi perfumami. Dobry dezodorant powinien charakteryzować się również wydłużonym działaniem i bezpieczną formułą. Najlepsze kosmetyki zapewniają uczucie suchości i dogłębnie nawilżają skórę, dzięki czemu będziesz czuć się komfortowo o każdej porze dnia.

Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, to wybieraj produkty, które nie mają w swoim składzie alkoholu. Takie dezodoranty i antyperspiranty również są bardzo skuteczne i możesz je z powodzeniem stosować przez cały rok. W efekcie szybko zapanujesz nad potem, a Twoje ciało będzie zawsze czyste i pachnące.

Materiał oznaczony

Redakcja mamamigotka.pl