Jak pozbyć się rozstępów -poradnik

Czynników do pojawienia się rozstępów może być wiele np. w wyniku ciąży, tycia, okresu dojrzewania. Niezależnie w jakich okolicznościach one powstały, ważne aby jak najszybciej się ich pozbyć. Wyglądają one niekomfortowo i są przyczyną kompleksów, wielu kobiet. Dlatego dobrze jest, aby niwelować możliwość powstawania tych defektów, zanim się one pojawią lub powiększą. Jest bardzo dużo sposobów na pozbycie się rozstępów, domowych jak i w profesjonalnych salonach.
Jedną z wielu przyczyn pojawiania się ich, może być otyłość. Często kobiety w ciąży, mają rozstępy. Co wtedy zrobić? W sklepach są żele i kremy dla pań. Znajdziemy wiele naturalnych produktów, które nie szkodzą mamie ani dziecku. Aplikacja jest bardzo prosta, wmasowuje się krem rano i wieczorem.

Zapobiegaj

Najlepiej zawsze zapobiegać, zanim powstaną. Jednak, gdy już są trzeba znaleźć dobry sposób na rozstępy, aby się ich pozbyć.
Najczęściej dziewczyny kupują kremy, peelingi, żele ujędrniające które mają pomóc w odzyskaniu sprężystości skóry. Oczywiście, są one skuteczne, warto je brać pod uwag. Do tego zestaw ćwiczeń modelujący np. pośladki, nogi, zależy gdzie się pojawiły defekty. Pomaga też odpowiednia dieta. Pozytywnie na skórę, działa masaż, tym bardziej z olejkami. Zatem, dobrze jest się wybrać do spa np. w weekend lub na urlop. Inne często wybierane metody to wizyta u dermatologa, kosmetologa itp.

Propozycje zabiegów w salonie kosmetycznym:

– peeling chemiczny, złuszcza naskórek, poprawia kondycję skóry
– laser
– mikrodermabrazja
– mezoterapia
– karboksyterapia
– zabieg falami radiowymi

Jeżeli ktoś nie chce korzystać z pomocy specjalistów, można próbować pozbyć się rozstępów domowymi sposobami.

Najpopularniejsze domowe sposoby:

– zastosowanie soku cytrynowego w masażach
– używanie żelu z aloesem
– nacieranie skóry surowym ziemniakiem
– mieszanka z surowych jajek
– mieszanka z cukru, soku z cytryny i olejkiem migdałowym
– masło kokosowe
– kąpiel w soli morskiej
– mieszkanka z marchewki z dodatkiem soli morskiej
Jest wiele różnych sposobów na pozbycie się rozstępów, należy pamiętać jednak o robieniu badań, dopasowaniu do siebie kuracji.
Jeżeli domowe sposoby nie działają, warto zainteresować się sposobami oferowanymi przez salony i kliniki.

Żeby znaleźć odpowiednią, bezpieczną placówkę nie jest trudno. Można zapytać się lekarza, do której warto się wybrać. Przejrzeć strony internetowe. Przeczytać opinie klientek, zobaczyć zdjęcia na Instagramie. Prawie każda firma, ma portale społecznościowe, z możliwością dodania recenzji. Dobrze jest się nimi zasugerować.
Metod na pozbycie się rozstępów jest bardzo dużo, zarówno domowych jak i w klinikach. Wystarczy wybrać najlepszą opcję dla siebie. Najlepiej jednak zapobiegać, niż potem leczyć. Dlatego trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie, ćwiczeniach, stosować kremy, żele, peelingi. Produktów na rynku jest wiele, na pewno każda, wybierze dla siebie odpowiedni.
Prawie każda kobieta, chce wyglądać atrakcyjnie, ale najważniejsze jest zdrowie i o tym trzeba zawsze pamiętać.

Redakcja mamamigotka.pl