Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle wózek dla dziecka

Jaki wózek dla dziecka zabrać do samolotu?

Data publikacji 11 lutego 2023


Podróż samolotem pozwala w krótkim czasie dostać się właściwie do każdego miejsca na świecie. Z drugiej strony trzeba przygotować się na pewne wyzwania. Podróż ta może stać się trudniejsza szczególnie w sytuacji, gdy ruszasz w podróże ze swoją pociechą. Jedną z kwestii, nad którą musisz się zastanowić, jest wózek. Jaki wózek dla dziecka zabrać do samolotu? Przeczytaj tekst, by poznać odpowiedź.

Jaki wózek do samolotu wybrać dla dziecka?

Nie wskażemy Ci konkretnego modelu wózka dziecięcego do samolotu – wybór powinien zależeć od Twoich potrzeb… oraz budżetu, jakim dysponujesz. Jeśli chcesz wybrać wózek dla dziecka do samolotu, musisz zwrócić uwagę m.in. na takie kwestie jak na przykład:

  • rozmiar – z uwagi na szczególne miejsce, jakim jest pokład samolotu, trzeba wybrać taki model wózka, który charakteryzuje się niedużymi rozmiarami. Na szczęście, zazwyczaj maksymalne rozmiary wózka nie są ściśle określone, dlatego nie musisz się obawiać, że będzie on o kilka centymetrów szerszy czy dłuższy niż zezwala na to dany przewoźnik,
  • kompaktowość – o ile rozmiary to dość umowna kwestia (choć dąży się do tego, by były one możliwie jak najmniejsze), to znacznie ważniejsza jest możliwość złożenia wózka. Generalnie, przewoźnicy wymagają, by można było go złożyć. Niestety, trudno będzie znaleźć wyjątek od tej zasady. Ważne również, by wózek ten można było lekko składać – ma to niebagatelne znaczenie na tłocznym lotnisku, ponieważ to własne wtedy podczas odprawy, spacerówka zostanie oddana obsłudze zajmującej się bagażami,
  • pojemność – niewielkie rozmiary wcale nie oznaczają, że wózek dziecięcy nie jest w stanie pomieścić dużej ilości bagaży. Wręcz przeciwnie: trzeba wybrać taki model, w którym zmieszczą się zabawki dla malucha, pieluszki, dodatkowe ubranka oraz wszelkie inne akcesoria, które są niezbędne (w tym np. środki do pielęgnacji dziecka). Taką funkcjonalność zapewnia np. wózek 3w1,
  • waga – jeśli wózek po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, można będzie wnieść go na pokład samolotu. Ważne jest zatem, by miał on niewielkie rozmiary. Masa na poziomie 4-6 kilogramów (a na to możemy liczyć, jeśli wybierzemy lekką spacerówkę) umożliwi nam dość komfortowe przenoszenie wózka, także w trudno dostępnych miejscach.

Jaki wózek do dziecięcego – co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Zanim wybierzesz wózek dziecięcy, zapoznaj się z regulaminem danego przewoźnika. Wynika to stąd, iż określają oni np. poziom dodatkowych opłat, jakie należy ponieść, by wnieść na pokład samolotu bagaże dziecięce, w tym np. fotelik czy wózek. Rozwiązania w tej kwestii mogą mieć wpływ na przedział cenowy, w jakim możesz operować podczas wyboru określonego modelu.

Nie gwarantujemy Ci, że jeśli zwrócisz uwagę na te kwestie, wybór dziecięcego wózka do samolotu będzie odpowiednim rozwiązaniem. Szanse na to znacząco jednak wzrastają.

Ciekawe rozwiązania w tym zakresie można znaleźć na stronach Cybex, Baby Design oraz Easywalker. Dobry sklep z wózkami to podstawa, jeśli chcesz dobrać produkt odpowiedni do Twoich potrzeb.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?