Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Zakupy porodowe

Data publikacji 24 marca 2020


Dobre przygotowanie do porodu może wyraźnie zminimalizować twój stres. Na pewno czujesz się nieco zdenerwowana i napięta, bo jednak boisz się, że coś pójdzie nie tak i przez to zdrowie twojego dziecka zostanie narażone, dlatego jeżeli już teraz zrealizujesz niezbędne zakupy porodowe, zapewnisz sobie chociażby minimalny komfort. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Nie myśl, że jeszcze jest na to za wcześnie. Jeśli tylko masz trochę czasu, usiądź wygodnie przy biurku i zacznij tworzyć listę rzeczy dla siebie, dla dziecka oraz dla domu. Po porodzie będzie już na to za późno, a lepiej, abyś ty o to zadbała, niżeli zostawiała wszystko na głowie partnera.

Kartkę podziel na kilka części

Pierwszą z nich przeznacz na rzeczy, których będziesz potrzebować w szpitalu. Przydadzą ci się na pewno przynajmniej dwa komplety do spania. Mogą to być klasyczne dwuczęściowe piżamy, ale lepszym wyborem będą luźne i lekkie koszule nocne, które nie uciskają obolałych po porodzie miejsc intymnych. Od razu zanotuj też szlafrok, bieliznę na kilka dni, specjalny stanik przeznaczony do karmienia, kilka par ciepłych skarpet oraz kapcie i klapki – jeśli będzie to dla ciebie bardziej przejrzyste, możesz wpisać wszystkie te rzeczy do rubryki zatytułowanej „ubrania”. Teraz czas na kosmetyki i przybory higieniczne. Umieść na swojej liście rzeczy takie jak: klasyczne produkty toaletowe (delikatny żel pod prysznic, szampon, mydło, szczoteczka do zębów i włosów oraz pasta), ręczniki wykonane z bawełny, wkładki laktacyjne i podpaski. „Szpitalną” wyprawkę uzupełnią butelka wody niegazowanej i telefon komórkowy. Tak naprawdę niczego więcej raczej nie będziesz potrzebować.

Najważniejsze artykuły

Pozostając w temacie szpitalnym, teraz pomyśl o tym, co powinnaś kupić dla swojego maluszka, który jeszcze wyczekuje w twoim brzuszku. W teorii zakupy porodowe nie są aż tak niezbędne, bo coraz częściej nowoczesne placówki medyczne same zapewniają przyszłym mamom taką podstawową wyprawkę dla malców, ale jednak lepiej zabrać te rzeczy ze sobą, aby nie doszło do sytuacji, w której czegoś ci zabraknie. Początkowo zadbaj o ubranka. Maluszkowi przyda się na pewno kilka komplecików wygodnego body i kilka zestawów pajacyków bądź wygodnych śpioszków. Na liście zakupów umieść też przynajmniej jedną bawełnianą czapeczkę oraz, jeżeli poród planowany jest na zimę bądź jesień, ciepły koc i puchaty rożek. Kolejno zadbaj o przybory higieniczne. Powinnaś dopisać do listy kilka paczek chusteczek nawilżających, przynajmniej jedno opakowanie pieluszek jednorazowych oraz uniwersalny preparat pielęgnacyjny. Są to takie absolutne podstawy. Jeżeli coś jeszcze przyjdzie ci do głowy, możesz oczywiście uwzględnić to w liście.

Teoretycznie na zakupy porodowe można by było wybrać się dopiero na kilka miesięcy przed planowaną wizytą w szpitalu, ale jednak nie jesteś w stanie stwierdzić, jak będziesz się wtedy czuć. Lepiej więc dmuchać na zimne i przygotować się wcześniej. Zakupy zrób już teraz, a dzięki nim na pewno poczujesz się nieco spokojniej.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?