Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Kto powinien korzystać z fotelików Maxi Cosi Pebble?

Data publikacji 21 października 2020

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo i komfort dziecka, a po części również na wygodę jego użytkowania. Foteliki projektowane są z myślą o potrzebach dzieci w różnym wieku i każdy z nich dedykowany jest malcom z określonego przedziału wagowego. Jakie dzieci mogą zatem w bezpieczny sposób korzystać z fotelików Maxi Cosi Pebble? Co wyróżnia te foteliki i czy warto zdecydować się na ich zakup?

Sprzęt dedykowany najmłodszej grupie odbiorców

Foteliki samochodowe z serii Pebble zaprojektowano dla dzieci najmłodszych, z kategorii wagowej 0-13kg. Mogą być stosowane od pierwszych dni życia dziecka, zwykle do roku. Ze względu na zastosowanie zunifikowanego systemu mocowania, baza FamilyFix może być w przyszłości wykorzystana również w kolejnych, większych wersjach fotelików tej marki. Ze względu na specyficzną grupę odbiorców – dzieci najmłodszych – foteliki samochodowe Maxi Cosi Pebble zostały wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań, które z jednej strony zwiększają bezpieczeństwo maluchów, a drugiej w znaczący sposób poprawiają komfort podróżowania. Są one wyposażone w funkcję jednoczesnej regulacji zagłówka oraz szelek, dzięki czemu pasy zawsze znajdują się w optymalnej pozycji, gwarantując dziecku maksimum bezpieczeństwa. Poza tym foteliki zapewniają także możliwość łatwej zmiany ustawienia oparcia, dzięki czemu dziecko może zajmować w nich zarówno pozycję leżącą, półleżącą, jak i siedzącą.

Bezpieczeństwo podróżowania

Za bezpieczeństwo malucha przewożonego w fotelikach Maxi Cosi Pebble odpowiada nie tylko niezawodny system ich mocowania z wykorzystaniem specjalnej bazy isofix i samochodowych pasów bezpieczeństwa, ale także dodatkowe systemy zaimplementowane w samych fotelikach. Sprzęt tej serii wyposażony jest w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z miękkimi osłonkami, które ograniczają ucisk na klatkę piersiową dziecka, ale w sposób pewny przytrzymują je w optymalnej pozycji podczas hamowania i zderzeń czołowych. Zastosowano w nich również specjalny system osłon bocznych i inne rozwiązania techniczne, które dopuszczają stosowanie tego typu fotelików m.in. w samolotach. Ze względu na unifikację systemów mocowania foteliki można także stosować w połączeniu z dedykowanymi im wózkami Maxi Cosi.

Foteliki samochodowe Maxi Cosi Pebble to sprzęt zaprojektowany z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych dzieci, a zatem powinny korzystać z niego wyłącznie dzieci o wadze do 13kg, zwykle niewiele starsze niż roczne. Dla dzieci starszych firma stworzyła inne wersje fotelików, umożliwiające zajmowanie wygodnej pozycji siedzącej, wyposażone w nieco inny rodzaj szelek przytrzymujących dziecko w foteliku.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?