Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Jak poczuć się komfortowo w ciąży?

Data publikacji 11 lutego 2020


Stan błogosławiony to moment, kiedy w życiu kobiety staje na głowie właściwie wszystko. Zaczyna się od zmian psychicznych, kiedy przyszła mama przygotowuje się mentalnie na spotkanie ze swoim dzieckiem. Trzeba przyzwyczaić się do myśli, że już niedługo na świecie pojawi się mały człowiek, za którego przejmiemy całkowitą odpowiedzialność. Ta świadomość może być tak samo uskrzydlająca jak przerażająca. Należy nastawić się na mnóstwo szczęścia i radości, ale także na trudy macierzyństwa spowodowane zmęczeniem, niewyspaniem i ogólną frustracją. Na szczęście matka natura tak to zorganizowała, że na przygotowanie się do życiowej rewolucji mamy aż dziewięć miesięcy.

Zmiany psychiczne to nie koniec

Dla kobiety trudne mogą być także zmiany fizyczne. Bo choć na początku ciąży transformacja ciała nie jest widoczna, to z każdym tygodniem coraz trudniej zaprzeczać, że nasz wygląd zewnętrzny ulega przemianie.
Mimo, że większość kobiet z czułością i uwielbieniem patrzy na swój coraz to większy brzuch, w którym rośnie i rozwija się maleństwo, to akceptacja naszego, zmienionego przecież, ciała niejednokrotnie bywa trudna.
Co zrobić, by w trakcie coraz bardziej zaawansowanych miesięcy ciąży cieszyć się swoim odmiennym stanem? Jak sprawić, by wizja coraz to bardziej rosnącego brzucha nie przysłaniała nam radości z faktu, że wkrótce na świecie pojawi się nasz maluszek?
Przede wszystkim panie powinny myśleć o swoich przyjemnościach. Wizyta u fryzjera czy u kosmetyczki może skutecznie poprawić nastrój. Z myślą o nadchodzących nieprzespanych nocach warto też zadbać o swoje wygody – wysypiać się, dużo odpoczywać i dawać się rozpieszczać.

Odpowiednie ubranie

To, co jeszcze sprawi, że znowu poczujesz się atrakcyjnie i dobrze w nowym dla ciebie stanie, to odpowiednie ubranie. Na pewno bowiem rosnący brzuszek i kolejne dodatkowe kilogramy sprawiły, że nie mieścisz się już w swoje stare ubrania. Przypadkowo wybierane ciuchy sprawiają, że czujesz się zaniedbana i nieatrakcyjna. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem będzie odzież ciążowa. Specjalnie przygotowane ubrania z myślą o przyszłych mamach. Najważniejsze, że komfortowe i jednocześnie zgodne z aktualnymi trendami w modzie. Możesz wybierać wśród wielu propozycji, bo ciąża nie oznacza, że większe rozmiary trzeba od teraz ukrywać pod byle jakimi ciuchami.
Obecnie oferta jest bardzo bardzo bogata – bluzki i swetry zmieszczą brzuch i pięknie go podkreślą. Ciążowa sylwetka stylowo będzie prezentować się również w sukienkach czy spódnicach – oczywiście odpowiednio zaprojektowanych. Problemem mogą być spodnie – trudno je dopiąć z każdym kolejnym tygodniem. Jednak jeśli wybierzesz takie ze specjalnym systemem regulacji, będziesz się mogła nimi cieszyć przez całą ciążę, a nawet w trakcie kolejnych dni połogu.
Okres oczekiwania na dziecko to czas, kiedy każda przyszła mama powinna czuć się szczęśliwa i spokojna.Te pozytywne uczucia przełożą się przecież na poczucie bezpieczeństwa rozwijającego się maleństwa. Dlatego w tym specjalnym momencie każda kobieta powinna myśleć o sobie – sprawiać sobie radość drobnymi przyjemnościami, dbać o swój wygląd i zdrowie. Wszystko po to, by w dobrym samopoczuciu dotrwać do chwili, gdy na świecie pojawi się upragnione maleństwo.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?