Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak nosić ramoneskę?

Data publikacji 5 lutego 2020


Ramoneska to taki klasyk w gronie odzieży wierzchniej. Wszyscy ją lubią i większość osób ma przynajmniej jeden jej model w szafie. To ubranie wielce uniwersalne i zawsze stylowe, dlatego jest ono idealnym uzupełnieniem większości stylizacji. Aby jednak wyglądały one jak najlepiej, warto zainwestować w porządną ramoneskę, czyli kurtkę wykonaną z prawdziwej naturalnej skóry. Sztuczne materiały zawsze będą wyglądać gorzej.

A jak nosić ramoneskę, by za każdym razem zmieniać jej oblicze?

Ostatnio bardzo modne stało się połączenie ramoneski z dresowymi spodniami. Ubrania pierwotnie przeznaczone do uprawiania sportów zaczęto przenosić do życia codziennego, gdzie też znakomicie się odnajdują. Są i wygodne, i bardzo stylowe. Spodnie wykonane z miękkiego dresu nie krępują ruchów i gwarantują maksymalny komfort, dlatego świetnie sprawdzą się i na wielogodzinnych zakupach, i na luźnym spotkaniu w kawiarni. Aby jednak nie wyglądać w nich tak, jak gdyby właśnie miało się pójść na siłownię, warto połączyć je właśnie z ciężką skórzaną kurtką. Idealnie pasuje ona m.in. do joggersów. Przełamuje ich luźny wizerunek i nadaje stylizacji mocniejszego charakteru. Kurtka nie musi być przy tym wcale długa. Jeżeli spodnie dresowe mają wyższy stan i sięgają niemalże samej talii, dużo lepiej zaprezentuje się z nimi krótka ramoneska, kończąca się tuż poniżej piersi. Odpowiednie dodatki dopełnią taką prostą, a zarazem nieoczywistą stylizację. Dobrze sprawdzą się tutaj duże okulary przeciwsłoneczne, masywne zegarki oraz sportowe buty na wyższej podeszwie, czyli hit ostatnich sezonów.

Na chłodniejsze dni

A jak nosić ramoneskę podczas chłodniejszych dni, gdy temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 10 stopni C, a mimo tego chciałoby się zarzucić na ramiona właśnie skórzaną kurtkę? Jest na to sposób. Jesiennie stylizacje z ramoneskami wypromowane zostały przez influencerki, które chętnie pozują w nich do zdjęć i udowadniają, że zimą nikt nie jest skazany na grube płaszcze i nieforemne grube kurtki. Co prawda ramoneska sama w sobie nie jest zbyt ciepła, jednakże jest w stanie zapewnić każdemu solidną ochronę przed mrozem i wiatrem, o ile tylko ubierze się pod nią coś grubszego. Może to być albo długi, sięgający kolan sweter albo szeroka bluza wyposażona w kaptur. Tego typu ubrania najczęściej łączone są z płaszczami bądź typowymi zimowymi kurtkami, ale przez to zostaną całkowicie zakryte, podczas gdy ramoneska o wiele lepiej je wyeksponuje. W ofertach wielu sklepów i butików występują także ramoneski ocieplane. Podbite warstwą grubego futerka z powodzeniem zastępują puchate kurtki i nieraz okazują się tak samo ciepłe jak one.

Skórzaną kurtkę po prostu trzeba mieć. Jest ona jednym z tych elementów garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody. Ramoneski od wielu długich lat uchodzą za najbardziej stylową odzież wierzchnią, dzięki czemu doczekały się już wielu swoich odmian. Nie muszą być wcale czarne. Nie muszą też mieć jednakowej długości. Dziś ramoneski występują dosłownie we wszystkich możliwych kształtach i kolorach.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?