Jakie klocki wybrać na prezent?

Chcąc podarować najlepszy prezent, najlepiej bazować na własnych doświadczeniach. Każdy z nas bawił się kiedyś klockami, jest to kategoria zabawek, które nigdy się nie nudzą. Klocki lego zaś to historia połączona ze świetną zabawą. Elementy z tworzywa sztucznego zaczęto produkować w 1947 r., od tego czasu tylko zyskują na popularności. Przede wszystkim dlatego, że są uniwersalne, stanowią doskonały prezent zarówno dla młodszych użytkowników, jak i tych starszych. Od czasu powstania pierwszej serii klocków lego, firma szybko się rozwija, podążając za najnowszymi trendami. Kiedyś były one produkowane głównie dla chłopców, lecz teraz wiele się zmieniło – są dostępne zestawy przeznaczone dla dziewczynek, czyli znane i lubiane Lego Friends.

Lego – doskonały prezent dla każdego dziecka

Klocki lego kierowane są dla wszystkich. Od pewnego czasu spółka produkuje również elementy przeznaczone dla młodszych użytkowników. Wśród asortymentu można znaleźć Lego Friends dedykowane dziewczynkom, Lego Duplo dla maluchów, a także inne różnorodne limitowane edycje klocków, m.in. jest to Lego Star Wars, czy Lego City. Są to zabawki, które przetrwają kilkanaście lat, a potem przywołują uśmiech na ustach. Co wytrwalsi, nawet w dorosłym życiu je układają, będąc ich zagorzałymi fanami. Zestawy cechują się tym, że są uniwersalne i można je bez problemu łączyć. W serii dla dziewczynek Lego Friends głównymi bohaterkami są Andrea, Emma, Mia, Olivia i Stephanie, pięć przyjaciółek, które przeżywają niezwykłe przygody. Zestawy z bohaterkami są różnorodne, przez co pomysły na prezenty nigdy się nie kończą, a mała zawsze będzie z nich zadowolona.

Kategorie klocków Lego

Obecnie klocki można podzielić na trzy podstawowe kategorie:

  • LEGO Duplo- przeznaczone dla najmłodszych;
  • klasyczne klocki LEGO- zaleca się ich zakup dla dzieci od 7. roku życia;
  • LEGO Technic- przeznaczone dla starszych odbiorców.

LEGO Duplo składają się z większych elementów, które spokojnie mogą układać dzieci, które skończyły 18 miesięcy. Producent gwarantuje, że dziecko nie zadławi się takim klockiem, a obciążenie, jakie wytrzymują elementy to 22,5 kg. Kolejna kategoria to klasyczne klocki LEGO. To one wiodą prym wśród zabawek tego rodzaju. Jest wśród nich zdecydowanie najwięcej wersji limitowanych, m.in. wspomniane Lego Friends czy Star Wars, można się nimi bawić od 4. roku życia, a górnej granicy wiekowej nie ma. Wybierając prezent wśród tej kategorii, warto zwrócić uwagę na hobby i zainteresowania dziecka. Trzeci rodzaj klocków zaś przeznaczony jest dla młodych inżynierów. Są to zabawki dla starszych użytkowników, znajduje się tam więcej ruchomych elementów, a część zabawek po złożeniu napędzana jest za pomocą baterii.

Redakcja mamamigotka.pl