Jak kupować ubranka dla niemowlaka?

Samo bycie mamą jest powodem do radości, ale musisz przyznać, że w tym wszystkim cieszy cię również to, że możesz kupować te prześliczne kolorowe ubranka, na które do tej pory patrzyłaś wytęsknionym wzrokiem. To czysta przyjemność sięgnąć po nowy mięciutki zestaw dla niemowlaka. Gdybyś tylko dysponowała olbrzymią dodatkową garderobą i tysiącami na koncie, zapewne twoje dziecko miałoby więcej ubranek od niejednej gwiazdy telewizyjnej i nigdy nie byłoby ci dość. Odzież jest akurat czymś niezbędnym, dlatego rzeczywiście musisz ją od czasu do czasu kupić, ale rób to z głową. Ubranka niemowlęce muszą spełniać pewne normy.

A niestety najważniejsza będzie ich jakość

To oczywiste, że gdy po raz pierwszy wybrałaś się na zakupy w celu skompletowania wyprawki dziecięcej, w ogóle nie patrzyłaś na składy poszczególnych ubranek. Liczył się tylko ich wygląd. Wybierałaś najpiękniejsze i najbardziej kolorowe lub stylowe warianty z butików, podświadomie czując, że atrakcyjność musi iść w parze z gatunkowością. A niestety tak nie jest. Zawsze, ale to zawsze powinnaś najpierw sprawdzić, z czego taki produkt został wykonany. Wszystkie niezbędne informacje odnajdziesz na metce. Przy następnych zakupach zawsze ją sprawdzaj i patrz na skład produktu, w którym pojawią się informacje na temat wykorzystanych do produkcji tkanin oraz ich konkretnej zawartości. Jakościowe ubranka dziecięce tworzy się m.in. z bawełny, lnu, jedwabiu oraz wełny, czyli głównie materiałów naturalnych. Unikaj z kolei syntetyków (sztucznych tkanin), które często wywołują reakcje alergiczne i mogą podrażniać dziecięcą delikatną skórę.

Skład ubranek

Najpierw kieruj się zatem składem ubranek, a zaraz potem oceniaj ich wygodę. Nie możesz przecież zaproponować maluszkowi czegoś, co będzie ograniczać jego ruchy, spowoduje nadmierne pocenie się skóry lub zostanie wykonane z materiału nieprzyjemnego w dotyku. Na pewno chcesz, by twój malec prezentował się świetnie, ale nigdy nie przedkładaj wyglądu nad wygodę. Podstawę szafy powinny stanowić komfortowe kompleciki i miękkie zestawy. Twój malec przez większość czasu będzie spać lub bawić się w łóżeczku bądź kołysce, dlatego eleganckie (i przy tym sztywne) stroje nie są mu do niczego potrzebne. Co innego taki dresowy zestaw dla niemowlaka. Mięciutki komplet składający się z szerszych spodenek i miłej w dotyku bluzy zapewni mu optymalny poziom komfortu i wręcz zachęci do zabawy. Dobrze sprawdzą się także legginsy, ale jeśli zechcesz je kupić, koniecznie zobacz, czy nie będą przesadnie opinać ciałka dziecka.

W trakcie wybierania ubranek dla niemowlaka priorytetem muszą być dla ciebie jakość oraz wygoda. A co dalej? Gdy już upewnisz się, że wybrane przez ciebie rzeczy będą komfortowe i bezpieczne dla maluszka, możesz jeszcze sprawdzić ich cenę, która też na pewno ma dla ciebie znaczenie. Nie przepłacaj na rzeczach, które będą noszone maksymalnie przez kilka miesięcy. Spokojnie możesz kupować tańsze produkty, o ile tylko ich skład będzie dobry – szukaj ich na promocjach oraz w sklepach internetowych.

Redakcja mamamigotka.pl