Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Co wybrać do szkoły – plecak czy torebka?

Data publikacji 19 lipca 2020

Kiedyś do szkoły chodziło się tylko i wyłącznie z tornistrem. Każdy uczeń miał swój własny i codziennie ruszał z nim na lekcje. Teraz tornistry często zastępowane są przez plecaki. Z kolei później, w liceach czy na studiach, plecaki są zastępowane przez torebki, szczególnie wśród pań. Dlatego tak się dzieje? Czy plecaki są mnie wygodne od torebek? A może chodzi tu o modę? Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem. Co wybrać i co lepiej sprawdzi się do szkoły i na studia? 

Plecak do szkoły i na studia – jaki wybrać?

Plecaki mają jedną ogromną zaletę – są wygodniejsze i bezpieczniejsze dla kręgosłupa. Oczywiście wtedy, gdy nosimy je na dwóch ramionach. Niestety, najczęściej spotyka się osoby z jedną szelką zarzuconą na jedno ramię. Gdy plecak jest mocno załadowany, nasz kręgosłup jest obciążony na jedną stronę. Dlatego, jeśli wybierasz duży plecak, zadbaj o jego prawidłowe noszenie. Kolejnym atutem plecaka jest jego pojemność. Można w nim łatwo poukładać wiele rzeczy i utrzymać porządek. Jednak wiele osób nie wybiera plecaka, gdyż nie jest on praktyczny i łatwo dostępny pod ręką. Jeśli chodzi o samą modę, to obecnie bardzo popularne są skórzane plecaki lub plecaki-worki.

Plecak można zamówić wygodnie i bezpiecznie na stronie tego e-sklepu: https://primado.pl/plecaki-turystyczne

Torebka do szkoły i na studia – jaką wybrać?

Torebka jest głównie wybierana ze względu na swoje walory estetyczne. Wiele dziewczyn chce wyglądać modnie i kobieco. Głównym minusem torebki jest jej mniejsza pojemność i nadwyrężanie kręgosłupa. Jednak można wybrać modele, które są naprawdę pojemne i praktyczne. Główną zaletą torebki jest łatwy dostęp do niej i wygląd. Możemy wybrać taką z zapięciem, które zabezpieczy przed ewentualną kradzieżą. Torebka najczęściej jest wybierana przez starsze dziewczyny, które chodzą do liceum lub na studia. Taki dodatek do stylizacji jest dla nich lepszy, niż plecak. Chociaż obecnie zaczyna się to zmieniać. Jednak wciąż można zauważyć zdecydowanie więcej torebek w szkołach i na studiach.

Co jest lepsze do szkoły lub na studia – plecak czy torebka?

Nie da się jednogłośnie rozsądzić tego sporu. Wszystko zależy od tego, jaki mamy gust i potrzeby. Jedni ludzie najbardziej doceniają wygodę i praktyczność, dlatego stawiają na plecaki. Inni cenią sobie łatwy dostęp i stylowy wygląd, w związku z tym bardziej przypadają im do gustu torebki. Dlatego musisz samodzielnie zdecydować, co będzie lepsze dla Ciebie!

Zainspiruj się i znajdź produkt dla siebie!

Warto poprzeglądać różne stylizacje w Internecie i zapoznać się z różnymi torebkami i plecakami. Jeśli coś Ci się spodoba, możesz zrobić zakupy online  cieszyć się wymarzonym produktem! Wszystko to szybko i bez wychodzenia z domu. Możesz także zamówić różne torebki lub plecaki, aby zobaczyć je na żywo. Te, których nie będziesz chciała zatrzymać, odeślesz z powrotem! To bardzo praktyczne i przyjemne rozwiązanie. Dlatego nie czekaj i znajdź idealną torebkę, lub też plecak, dla siebie! 

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?