Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Zimowisko – piękne chwile w śnieżnej krainie.

Data publikacji 29 maja 2020

Ferie zimowe podobnie jak wakacje są wyczekiwanym czasem przez wszystkie dzieci. Dwa tygodnie wolnego od szkoły dają możliwość nie tylko wypocząć ale także spędzić kilka dni naprawdę aktywnie. Zimowisko to nic innego jak obóz dla dzieci i młodzieży, z tym, że realizowany jest on podczas zimy. Każde zimowisko to gwarancja atrakcyjnych ferii zimowych.

Gdzie pojechać na zimowisko?

Większość organizatorów turystyki dziecięcej realizuje zimowiska w górach. To właśnie one są najpopularniejsze. W Polsce chętnie wybierane miejscowości to Szklarska Poręba, Szczyrk, Wisła, Murzasichle, Małe Ciche, Poronin, Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec i inne. W górach śniegu nie brakuje, a to bardzo ważne dla dzieci. W północnej oraz środkowej Polsce coraz rzadziej zobaczyć można piękny, biały puch. Zimowisko będzie znacznie lepsze, jeżeli dzieci będą miały śniegu pod dostatkiem. Dlatego zdecydowanie warto wybrać zimowisko realizowane na południu Polski.

Wiek dziecka, a zimowisko.

Zimowisko będzie odpowiednie dla dziecka od 8 lat. Ten wiek jest również adekwatny do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach czy też snowboardzie. Młodsze dzieci mogą sobie nie poradzić jeszcze na zimowiskach narciarskich lub snowboardowych, a więc dla nich odpowiedniejsze będą zimowiska tematyczne, ewentualnie łyżwiarskie.

Jakie zimowisko wybrać?

Obecnie na rynku dostępne są zimowiska sportowe oraz inne tematyczne. Najpopularniejsze są te związane ze sportami zimowymi. Zimowisko narciarskie, zimowisko snowboardowe oraz zimowisko łyżwiarskie – oto najchętniej wybierane obozy zimowe. Dostępne są również zimowiska artystyczne, jeździeckie, przygodowe, naukowe, językowe, kulinarne, komputerowe, fabularne i wiele więcej. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zimowisko narciarskie.

Zimowisko narciarskie polega przede wszystkim na nauce jazdy na nartach. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych instruktorów. Zimowiska narciarskie organizowane są dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zimowiska narciarskiego dzieleni są na grupy pod względem wieku, jak i stopnia zaawansowania. Dzięki temu każdy uczestnik dobrze czuje się w swojej grupie. Zajęcia prowadzone są codziennie przez około 4-5 godzin.

Zimowisko snowboardowe

Zimowisko snowboardowe podobnie jak narciarskie polega na codziennym, kilkugodzinnym szkoleniu. Dzieci i młodzież uczą się lub szlifują swoje umiejętności z jazdy na snowboardzie. Zimowisko snowboardowe częściej wybierane jest przez młodzież niżeli młodsze dzieci. Tak, jak w przypadku zimowiska narciarskiego, uczestnicy dzieleni są na grupy.

Zimowisko łyżwiarskie

Zimowisko łyżwiarskie jest świetną opcją dla wszystkich zafascynowanych łyżwiarstwem figurowym.Codzienne zajęcia na lodowisku dostarczają mnóstwo zabawy. Organizatorzy turystyki dziecięcej wybierają zadaszone lodowiska, aby złe warunki atmosferyczne nie mogły wpłynąć na zajęcia. Zimowisko łyżwiarskie jest odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Oczywiście i w tym przypadku, jest podział na grupy.

Zimowiska tematyczne.

Program tych zimowisk dotyczyć będzie tematyki, na którą dziecko się zdecyduje. Zimowisko fotograficzne w większości będzie poruszało tematy fotografii. Codzienne zajęcia praktyczne oraz teoretyczne. Podobnie w przypadku zimowiska kulinarnego. Dzieci codziennie będą gotowały oraz uczyły się nowych, ciekawych przepisów. Artyści uczestniczyć będą w warsztatach z rysunku, malarstwa oraz innych technik. Uczestnicy zimowisk z LEGO każdego dnia tworzyć będą niepowtarzalne konstrukcje. W przypadku każdego zimowiska tematycznego program jest bogaty i atrakcyjny. Nie ma mowy o nudzie.

Co czeka dzieci na wyjazdach zimowych?

Oprócz zajęć związanych z wybraną tematyką na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Będąc w górach trzeba wykorzystać śnieg. Lepienie bałwanów, rzuty śnieżkami do celu, robienie aniołków, zjeżdżanie z górek na sankach, jabłuszkach, matach – oto śnieżne szaleństwo. Dodatkowo każde zimowisko ma w programie wycieczkę. Najczęściej jest to wyjazd do najatrakcyjniejszego w okolicy miasta jak na przykład Zakopane. Podczas zimowisk bardzo często dzieci zabierane są na termy. Dzięki temu zimowisko jest bardzo różnorodne.

Czy warto wysłać dziecko na zimowisko?

Jak najbardziej! Zimowisko daje dzieciom mnóstwo możliwości. Każdy może nauczyć się jazdy na nartach, snowboardzie lub łyżwach. Jeżeli dziecko zna już podstawy to może podszlifować swoje umiejętności. Zimowisko to czas zabawy. Wszystko to w towarzystwie rówieśników. Zimowisko to niepowtarzalna przygoda, podczas której każde dziecko uczy się, doświadcza nowych rzeczy oraz nawiązuje wspaniałe przyjaźnie.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?