Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Spódnica maxi – jak ją nosić?

Data publikacji 10 marca 2020


Trendy w modzie zmieniają się bardzo szybko. Jednak od wielu lat różne modne rzeczy powracają i powtarzają się wzory i kolory tylko w różnych nowych konfiguracjach.
Aby odpowiednio się ubrać należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Najważniejsze aby strój był dobrany do rodzaju sylwetki, do wieku oraz do sytuacji, w której będzie założony. Nie każda stylizacja sprawdzi się w każdej sytuacji.

Formalnie czy nieformalnie?

Wiadomo, że są pewne zawody, które wymagają bardziej formalnego stroju. Na przykład praca biurowa, urzędowa wymaga dość sztywnego stroju. Panie przede wszystkim obowiązuje biała bądź błękitna bluzka, najlepiej z kołnierzykiem, do tego odpowiednio dobrana spódnica bądź spodnie i żakiet. Długość spódnica też zazwyczaj jest ściśle określona. Spódnice typu mini nie sprawdzą się w tej stylizacji. W stylizacji biurowej ważną rolę odgrywa spódnica midi czyli taka, która sięga w okolicach kolana. Spódnica maxi w tej sytuacji też nie jest najlepszych rozwiązaniem, co najwyżej taka do połowy łydki. Jeżeli nie każdy może sobie pozwolić na taką długość spódnicy, ponieważ ma pewne niedoskonałości na nogach takie jak żylaki, popękane naczynka czy inne nieestetyczne ślady to powinien zdecydować się na spodnie. Spodnie w stylizacji biurowej jednak są również ściśle określone. Nie mogą to być oczywiście luźne spodnie lejącego materiału, ani też jeansy czy też spodnie dresowe. Wskazane są spodnie z gładkiego materiału, najlepiej w kant lub dopasowane do sylwetki. Często tworzą komplet z żakietem jako kostium biurowy. Kolor spodni jest również ściśle określony. Jest to zazwyczaj kolor czarny lub granatowy. Czasami dopuszczalny jest grafitowy lub ciemnoszary. Wszelkie pozostałe kolory nie są brane pod uwagę. Również wzory spodni takie jak kwiaty, kratka, czy też paski lub lampasy nie są dopuszczalne.

Odpowiednie obuwie

Do całości stylizacji powinny być odpowiednio dobrane obuwie. Ważne jest aby obuwie było w stonowanym kolorze. Czarne, brązowe lub szare buty koniecznie z zakrytymi noskami i piętami. Oprócz tego, że buty z odkrytymi noskami lub piętami nie wyglądają estetycznie do takiej stylizacji to ze względów bezpieczeństwa i ze względu na przepisy bhp buty powinny być zakryte. Ważną kwestią jest również wysokość obcasa. Pracodawca zazwyczaj nie wyraża zgody na chodzenie w bardzo wysokich szpilkach. Maksymalna wysokość obcasa jest ściśle określona w przepisach i regulacjach firmy. Pracodawca nie może sobie pozwolić na sytuację, kiedy pracownica w wysokich obcasach chodzi bo stromych schodach lub staje na krześle obrotowych. Taka sytuacja mogłaby prowadzić do niespodziewanego wypadku i kłopotów dla firmy, w której dana osoba pracuje.
W przypadku stroju formalnego do pracy dla mężczyzn jest nieco mniej regulacji dlatego, że mężczyźni mają bardzie ograniczony wybór. W stroju formalnym zalecany jest garnitur lub marynarka i spodnie. Garnitur powinien być w stonowanym kolorze, czarnym lub granatowym. Do tego powinna być dopasowana biała lub błękitna koszula. Pod szyją powinien być zawiązany krawat.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?