Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko Dlaczego prześcieradło

Dlaczego prześcieradło frotte jest dobre dla Twojego dziecka?

Data publikacji 27 lipca 2022


Pościel dla niemowląt jest zakupem niezwykle ważnym. Wynika to z faktu, że od wybranych przez nas produktów zależy komfort i bezpieczeństwo naszej pociechy. Jednym z podstawowych elementów znajdującym się w łóżeczku dziecięcym, jest prześcieradło. Niemowlęta mają z nim częsty kontakt już od pierwszych dni swojego życia. Warto dlatego postawić na wyrób o wysokiej jakości.

Idealnym wyborem będzie prześcieradło frotte z gumką. Jest ono niezwykle wygodne w użytkowaniu, gdyż nie zsuwa się w nocy z materaca. Ponadto cechuje się trwałością i wytrzymałością. Zachęcamy do zapoznania się poniżej z innymi zaletami prześcieradła frotte. 

Prześcieradło frotte – materiał

Przy wyborze produktów dla niemowląt istotną kwestią jest ich skład. Tkanina, z której wykonane jest prześcieradło frotte zawiera w głównej mierze bawełnę. Dodatkowym składnikiem jest niewielki procent poliestru. Dzięki temu produkt jest miękki w dotyku, a także dobrze utrzymuje ciepło. Sprawdzi się zatem świetnie podczas chłodniejszych nocy, gdy dzieci potrzebują dodatkowego ogrzania. 

Należy zaznaczyć, że materiał frotte posiada pętelkową strukturę. Oznacza to, że świetnie przepuszcza powietrze. Dzięki temu prześcieradło jest chłonne, a także błyskawicznie wysycha. Skóra dziecka może również “oddychać” przez całą noc, co wpływa na brak podrażnień. Dodatkowo prześcieradła frotte nie wywołują reakcji alergicznych, gdyż są wykonane głównie z naturalnego materiału.

Funkcjonalność prześcieradła frotte 

Przy zakupie pościeli dla dzieci ważnym aspektem jest jej funkcjonalność. Musi ona przede wszystkim być bezpieczna i wygodna w użytkowaniu. Prześcieradło frotte z gumką zdecydowanie spełnia te warunki. 

Rozmiar i wygląd

Prześcieradło wykonane z materiału frotte jest produktem, który powinien znajdować się w każdym dziecięcym łóżeczku. Ma ono uniwersalny rozmiar, w związku z tym wystarczy je tylko rozciągnąć. Nie musimy się martwić o jego uszkodzenie, gdyż jest bardzo elastyczne. Dopasuje się do każdego niemowlęcego materacyka, zatem nie trzeba specjalnie go mierzyć.  

Prześcieradła frotte są także idealnym rozwiązaniem dla rodziców, nie mających czasu na ciągłe prasowanie. Wynika to z faktu, że materiał, z którego są one wykonane nie gniecie się. Stąd też będą się zawsze świetnie prezentować. Dodatkowo prześcieradła te są łatwe do wyczyszczenia – wystarczy postępować wedle załączonej do nich instrukcji. Ze względu na wysoką przepuszczalność powietrza nie trzeba długo czekać na ich wyschnięcie.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Prześcieradło jest elementem, z którym dziecko ma kontakt na co dzień. Dlatego musi ono posiadać najwyższy standard bezpieczeństwa, jak i być po prostu komfortowe. Prześcieradło frotte wyróżnia się na tle innych m.in. tym, że posiada wszytą gumkę. Doskonale dopasowuje się ona do wielkości materacyka, a ponadto zapobiega zsuwaniu się z niego w nocy. Wpływa to również znacząco na bezpieczeństwo dziecka, które może wykonywać energiczne ruchy. Dzięki tej funkcji ryzyko zaplątania się w prześcieradle znacząco maleje. 

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?