Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Dbamy o zdrowie i urodę

Data publikacji 20 marca 2020

Wiemy, jak wygląda aktualna sytuacja naszego kraju. Zatem naprawdę powinniśmy coś zrobić z tym, żeby samemu zadbać o siebie i o zdrowie naszych najbliższych. W takim razie przydałby nam się ten domowy płyn antybakteryjny, o którym na pewno słyszeliśmy już nieraz.

Zrób to sam

Blogerki modowe całkiem sporo o tym mówią, zwłaszcza że na półkach w sklepach nie ma niczego takiego, a każda dostawa jest od razu wykupowana. W takim razie naprawdę powinniśmy zadbać o to, by otrzymać bardzo dobrej jakości domowy płyn antybakteryjny, który na pewno będzie się sprawdzali który na pewno nam się przyda.
Jednak może najlepiej będzie, gdy przyrządzimy go sami. W końcu receptura nie jest tak trudna. Wystarczy kilka składników i mamy gotowy płyn. Od czego powinniśmy zacząć. Oczywiście od spirytusu. Jest to podstawa i baza naszego płynu. Powinien mieć przynajmniej sześćdziesiąt procent, jeśli chcemy wiedzieć, że będzie naprawdę skuteczny i nas nie zawiedzie. Poza tym przyda nam się pewnie woda, jakiś olejek aromatyczny i parę innych rzeczy, które razem dadzą nam wspaniały płyn antybakteryjny. Pamiętajmy jednak, by nie używać go zbyt często, ponieważ, możemy jedynie sobie zaszkodzić. Zniszczy on naturalną florę bakteryjną, która jest nam potrzebna i sprawi, że będziemy bardziej podatni na zachorowanie. Poza tym o wiele lepiej sięgnąć po prostu po wodę i mydło, gdy mamy taką możliwość. A jeśli nie, to wtedy po płyn.

Maseczki

Poza tym to dopiero jeden ze sposobów na to, by o siebie zadbać w tym trudnym czasie. Wiemy, że do mody weszły ostatnio maseczki na usta i nos. Są one przydatne, ale powinni je nosić chorzy, by nie rozsiewać zarazków i wirusów. Zdrowi nie potrzebują ich. I o tym również powinniśmy pamiętać. Poza tym warto nie dotykać klamek i tego typu rzeczy, które dotykały przed nami tysiące innych osób. Jest to dosyć uciążliwe, ale na pewno nas uchroni przed zachorowaniem
Wróćmy jednak do naszego płynu i domowych kosmetyków. Tak, wiemy, że trzeba na nie poświęcić czas i zebrać odpowiednie składniki, ale po pierwsze są naturalne i zdrowe dla naszego ciała. Po drugie nie zawierają zbędnych chemikaliów, które mogą nam zaszkodzić lub wywołać alergię. Sami dobieramy składników, więc najlepiej wiemy, co się znajdzie w naszym kosmetyku i wiemy, skąd on pochodzi. To na pewno o wiele lepsze opcja, która powinna nas zainteresować. Poza tym nie martwmy się na wyrost. Na pewno znajdziemy bez problemu wiele składników w naszym własnym domu. Takie kosmetyki przecież często bazują na artykułach spożywczych.

Gdy zatem chcemy wziąć się za zdrowe korzystanie z kosmetyków, to powinniśmy zacząć od kupienia składników, a najlepiej od tego, że najpierw zrobimy domowy płyn antybakteryjny. Na pewno okaże się, że bardzo nam się on przyda, gdy będziemy musieli gdzieś wyjść. Na razie jednak lepiej zostańmy w domu i się stąd nie ruszajmy. Dzięki temu będziemy mieli o wiele więcej czasu na przygotowanie wielu kosmetyków i innych rzeczy, które mogą nam się przydać podczas siedzenia w domu, gdy nie można nigdzie wyjść.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?