Dermapen – czym jest zabieg, jakie są wskazania do jego wykonania

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia pozwalają dbać o skórę twarzy oraz ciała na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Można spodziewać się doskonałych efektów, nawet wtedy, gdy korzysta się z metod mało inwazyjnych. Godny polecenia jest zabieg dermapen, o którym trochę poniżej.

Na czym polega zabieg dermapen?

W gabinetach medycyny estetycznej oraz w nowoczesnych salonach kosmetologicznych możemy oddać swoje ciało oraz twarz w ręce profesjonalistów. Wystarczy regularnie korzystać z ich pomocy, aby pozbyć się takich problemów jak na przykład zwiotczała skóra, zmarszczki, cellulit, brak jędrności. Zabieg dermapen, który wykonuje się w znieczuleniu, to właśnie jeden z nich. Jest on polecany dla osób, które chciałyby mocniej pobudzić swoją skórę do regeneracji, dostarczyć do jej głębokich powierzchni substancje aktywne, która będą wspierały odnowę. Podczas zabiegu skóra jest nakłuwana specjalistycznymi igłami, na głębokość wspólnie ustaloną przez pacjenta oraz specjalistę. Zakres głębokości, który jest osiągany podczas tego zabiegu wynosi od 5 mm do aż 2,5 mm. Dzięki temu skóra jest stymulowana, a do jej głębokich warstw są doprowadzone wszystkie substancje aktywne w kosmetykach, które odpowiadają za regenerację, odnowę. Jednocześnie jest to zabieg, podczas którego pacjent lub pacjentka nie odczuwa zbyt dużego bólu czy dyskomfortu. Na pół godziny przed rozpoczęciem na twarz w obszarach, które będą poddawane zabiegowi, nakłada się specjalny krem znieczulający. Dzięki temu cały zabieg przebiega w wysokim komforcie, a pacjent możesz szybko powrócić do normalnego funkcjonowania.

Na co pomoże zabieg dermapen?

Kiedy rekomendowany jest zabieg dermapen? Na jakie przypadłości skórne będzie on polecany? Po pierwsze, jest to doskonały sposób na pobudzenie skóry do odnowy, na rewitalizację. Pomaga w osiągnięciu większej gładkości, ujędrnienia. Daje szansę na zminimalizowanie zmarszczek. Dermapen (https://instytut-urody.com/dermapen) jest również rekomendowany dla osób, które chciałyby pozbyć się blizn po trądziku. Szpecą one skórę i bez wątpienia nie dodają urody. Trudno je zamaskować i usunąć na stałe. Zabieg z nakłuwaniem pozwala zmniejszyć głębokość blizn, które stają się o wiele mniej widoczne. Mogą z niego skorzystać również osoby, które chciałyby pozbyć się rozstępów, które mogą pojawić się na różnych częściach ciała. Możliwości zastosowania zabiegu są zatem bardzo szerokie, dzięki czemu mogą z niego skorzystać osoby mające różne problemy skórne i przypadłości. Efektywność, skuteczność, mała inwazyjność to cechy, które go wyróżniają.

Redakcja mamamigotka.pl