Wiosenne ubrania – trendy 2020

Raz na jakiś czas każdy musi przewietrzyć zawartość swojej szafy. Ostatnio jest to dość proste, ponieważ pomocne wskazówki pojawiają na łamach gazet dla kobiet. Dzięki przeczytaniu artykułów na temat najnowszych trendów w modzie można z łatwością przeanalizować sytuację w swojej garderobie i zaplanować kupno nowych elementów odzieży i obuwia. Remanenty w szafie najłatwiej zaplanować w chwili zmiany sezonu. Najbliższą okazją jest zbliżająca się wiosna, która zawita do nas już 21 marca. Tak jest i tym razem. Szafa na wiosnę będzie wypełniona ubraniami w grochy, jeans, neony i biel. Warto już teraz zastanowić się nad tym jak powinny wyglądać wiosenne stylizacje i poczytać o propozycjach proponowanych przez kreatorów mody.

Kobieta wiosna

Twórcy trendów znowu postanowili powrócić do stylu z przeszłości i zaproponować kobietom rozwiązania, które znają i kochają. Wiosenna kobieta powinna być nieco szalona, romantyczna i ubierać się w ubrania podkreślające jej urok. Przykładem mogą być sukienki, których w tym roku nie zabraknie w kolekcjach. Z pewnością będzie można znaleźć kolorowe i kwiatowe propozycje, które chyba najbardziej podkreślają kobiecość. Dodatkowo na wieszakach będzie można także zauważyć minimalistyczne retro pojawiające się pod postacią skromnych i zwiewnych sukienek z nadrukiem w grochy. Właśnie ten powrót do przeszłości jest jednym z najmodniejszych trendów, który można śmiało porównać do inwestycji w klasykę. Sukienka w grochy nie starzeje się mimo upływu lat, a na kobiecie w każdym wieku wygląda wprost rewelacyjnie. Z pewnością będzie pasować większości kobiet i okaże się jedną z najbardziej uniwersalnych sukienek, które są w szafie. Warto kupić produkt wykonany z dobrej jakości materiału, by móc cieszyć się nią bardzo długo. W końcu ten trend niezależnie od lat wciąż jest niezmienny, a niedługo znowu pojawi się w galeriach handlowych na wieszakach. Czy poza tym będzie można znaleźć sukienki w bardziej odważnych kolorach? Oczywiście, że tak. W końcu nie wszystkie panie przepadają za połączeniem jakim jest czerń z bielą. Niektóre wolą rzucać się w oczy i wybierają neony.

Szalony i kotrowersyjny look

Wiosna 2020 pozwoli im odkryć swój nowy wizerunek, który będzie nieco szalony i kontrowersyjny. Projektanci postanowili z pełną mocą wrócić do nieco zapomnianych barw, które rażą ostrością. Neony, bo o nich mówimy, idealnie pasują do białych sweterków i czarnych skórzanych kurtek, które będą stanowić neutralizujący dodatek. Łącząc kolorową bazę z minimalistycznymi elementami można być pewnym, że stylizacja będzie udana. Warto przestrzec jednak przed pochopnym łączeniem kilku neonów. Można to zrobić tylko wtedy kiedy jest się pewnym tego jak powinno to wyglądać. W innym przypadku może wyjść kiczowato, a nie wszyscy mają do siebie taki dystans, by przez moment zostać obiektem drwin. Mimo to warto sięgnąć po neon, które doda energii. Nieco bardziej neutralnym elementem w szafie będzie jeansowa spódnica, którą można znaleźć także na strychu w worku z nieużywanymi ubraniami. Niektórzy kreatorzy mody postawili na nią i wierzą, że zrobi taką samą furorę jak czarne skórzane spódnice, które były modne dwa sezony temu.

Redakcja mamamigotka.pl