Jak obciąć krótkie włosy?

Zbierz materiały. Większość bardzo krótkich fryzur uzyskuje się za pomocą elektrycznej maszynki do golenia i nożyczek. Upewnij się, że masz osłonę, której potrzebujesz do maszynki do golenia (która określi, ile twoich włosów zostanie odciętych) i ostre nożyczki.

Przygotowanie włosów do cięcia

Zwilż włosy. Możesz je umyć lub po prostu zwilżyć butelką z rozpylaczem przed rozpoczęciem strzyżenia. Mokre włosy są łatwiejsze do strzyżenia, a dodatkowo sprawiają, że sprzątanie po strzyżeniu jest dziecinnie proste.
Zacznij od czubka głowy. W przypadku tradycyjnego męskiego strzyżenia włosy na czubku głowy powinny być nieco dłuższe niż na bokach i z tyłu głowy.

Jak obciąć krótkie włosy?


• Rozpocznij 2,5-5 cm powyżej ucha i podążaj za tą linią wokół drugiego końca głowy drugiego ucha, przesuwając brzytwę ruchem prostym podczas cięcia.
• Następnie, zaczynając od czoła, odetnij czubek włosów, przesuwając maszynkę z powrotem ponad naturalną krzywiznę głowy.
• Złap wszystkie miejsca, które przypadkowo ominąłeś, między tymi dwoma obszarami.
Przytnij tył włosów i boki. Umieść krótszą osłonę na swojej maszynce. Zacznij od bokobrodów, przesuwając brzytwę w górę. Wytnij aż do punktu, w którym zacząłeś używać dłuższej osłony.
• Z tyłu głowy rozpocznij przycinanie przy szyi i przesuń się w górę, ponownie zatrzymując się tam, gdzie tniesz dłuższą osłoną.
• Na razie nie martw się różnicą długości – tam właśnie wchodzą nożyczki.
Za pomocą nożyczek zmieszaj dwie długości włosów. Używając palca wskazującego i środkowego, chwyć część dłuższych włosów, która jest tuż nad miejscem, gdzie zmieniłeś osłony.
• Za pomocą nożyczek ostrożnie przycinaj włosy, aż dwie różne długości połączą się ze sobą.
• Zrób to dookoła głowy, aż obie sekcje będą wyglądały na dobrze wymieszane i nie będzie oczywistej różnicy między tymi dwoma długościami.
• Poproś przyjaciela, aby dokładnie sprawdził tył głowy lub użyj lusterka przed większym lustrem, aby to sprawdzić.

Zobacz więcej na kobiecyzywiol.pl

Redakcja mamamigotka.pl