Jak obciąć krótkie włosy?

Zbierz materiały. Większość bardzo krótkich fryzur uzyskuje się za pomocą elektrycznej maszynki do golenia i nożyczek. Upewnij się, że masz osłonę, której potrzebujesz do maszynki do golenia (która określi, ile twoich włosów zostanie odciętych) i ostre nożyczki.

Przygotowanie włosów do cięcia

Zwilż włosy. Możesz je umyć lub po prostu zwilżyć butelką z rozpylaczem przed rozpoczęciem strzyżenia. Mokre włosy są łatwiejsze do strzyżenia, a dodatkowo sprawiają, że sprzątanie po strzyżeniu jest dziecinnie proste.
Zacznij od czubka głowy. W przypadku tradycyjnego męskiego strzyżenia włosy na czubku głowy powinny być nieco dłuższe niż na bokach i z tyłu głowy.

Jak obciąć krótkie włosy?


• Rozpocznij 2,5-5 cm powyżej ucha i podążaj za tą linią wokół drugiego końca głowy drugiego ucha, przesuwając brzytwę ruchem prostym podczas cięcia.
• Następnie, zaczynając od czoła, odetnij czubek włosów, przesuwając maszynkę z powrotem ponad naturalną krzywiznę głowy.
• Złap wszystkie miejsca, które przypadkowo ominąłeś, między tymi dwoma obszarami.
Przytnij tył włosów i boki. Umieść krótszą osłonę na swojej maszynce. Zacznij od bokobrodów, przesuwając brzytwę w górę. Wytnij aż do punktu, w którym zacząłeś używać dłuższej osłony.
• Z tyłu głowy rozpocznij przycinanie przy szyi i przesuń się w górę, ponownie zatrzymując się tam, gdzie tniesz dłuższą osłoną.
• Na razie nie martw się różnicą długości – tam właśnie wchodzą nożyczki.
Za pomocą nożyczek zmieszaj dwie długości włosów. Używając palca wskazującego i środkowego, chwyć część dłuższych włosów, która jest tuż nad miejscem, gdzie zmieniłeś osłony.
• Za pomocą nożyczek ostrożnie przycinaj włosy, aż dwie różne długości połączą się ze sobą.
• Zrób to dookoła głowy, aż obie sekcje będą wyglądały na dobrze wymieszane i nie będzie oczywistej różnicy między tymi dwoma długościami.
• Poproś przyjaciela, aby dokładnie sprawdził tył głowy lub użyj lusterka przed większym lustrem, aby to sprawdzić.

Zobacz więcej na kobiecyzywiol.pl

Redakcja mamamigotka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *