Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Dbajmy o nasze dłonie

Data publikacji 14 marca 2020


W ostatnim czasie ludzie zaczęli nadmiernie dbać o swoje dłonie przez co bardziej im szkodzą niż pomagają. Chcą być zdrowi, unikać zarażenia, ale nie dostrzegają, jaką szkodę sobie wyrządzają. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym, jak dbać o dłonie na co dzień. W końcu jest to naprawdę ważny temat, który powinien każdy poznać. Nie tylko kobiety, które z natury dbają o siebie o wiele bardziej niż mężczyźni. To im właśnie zależy na tym, by zawsze pięknie wyglądać, by budzić podziw i uznanie, a czasami nawet zazdrość. Jednak dzisiaj zajmijmy się jedynie dłońmi.

Mycie rąk

Zacznijmy od zwykłego mycia rąk, potem może przejdziemy nawet do kwestii lakierów do paznokci, ale to jeszcze zobaczymy. W końcu to też dosyć istotny temat. W każdym razie powinniśmy myć ręce. To nie pozostawia żadnych wątpliwości. Najlepiej przed posiłkiem, po powrocie do domu, zabawie ze zwierzakami i gdy są po prostu brudne. A takie sytuacje się przecież zdarzają. W każdym razie wystarczy woda, mydło. Myjemy dokładnie ręce, wycieramy je starannie (ale nie z pomocą suszarki. Jej unikamy jak ognia) i gotowe. Jak widać, nie ma w tym nic strasznego oraz naprawdę można się tym zająć w każdej chwili. Dobrze, a co z żelami antybakteryjnymi? Warto mieć taki przy sobie, ale nie nadużywajmy go, ponieważ może zniszczyć naturalną florę bakteryjną na naszych rękach. A tego przecież nie chcemy. To dzięki niej jesteśmy zdrowi i to ona o nas dba. Dlatego my również o nią zadbajmy. Kolejna sprawa to używanie różnych innych rzeczy niż mydło, które jedynie wysuszają skórę, niszczą ją i tak dalej. Tego również unikamy. Powinniśmy dbać o naszą skórę dłoni i sprawiać, by była delikatna, miękka i przyjemna, a nie szorstka i brutalna. W takim razie powinniśmy korzystać z różnego rodzaju kremów, które się do tego przyczynią. Na pewno przekonamy się, że z ich pomocą o wiele szybciej będziemy mogli cieszyć się naprawdę zadbanymi dłońmi.
Teraz może przejdźmy do tego malowania paznokci. Tak, kobiety za tym przepadają, ale dla samych paznokci nie jest to zbyt zdrowe i może je niszczyć. Zwłaszcza gdy potem używamy rozpuszczalnika, by pozbyć się lakieru. Gdy nie ma takiej konieczności, to nie malujmy naszych paznokci. Nie jest to nic niezbędnego, a może nam jedynie zaszkodzić, czego nie chcemy. Przecież nieraz widzieliśmy, jak wyglądają nasze paznokcie po tym, jak zszedł lakier lub jak sami się go pozbyliśmy. Nie chcemy tego więcej, więc dajmy również o tę część dłoni.

Dobrze, co jeszcze można powiedzieć o pielęgnacji dłoni?

W sumie to naprawdę sporo więc warto przemyśleć, co jest najważniejsze. Na pewno warto czasami wybrać się do kosmetyczki, która również zadba o nasze dłonie, czasami lepiej niż my same i sprawi, że będą o wiele lepsze niż były wcześniej. Takie dłonie powinna mieć prawdziwa kobieta.
W każdym razie mam nadzieję, że te kilka moich drobnych rad komuś się przyda. Pamiętajmy, że dłonie same o siebie nie zadbają. Musimy im w tym pomóc, jeśli naprawdę chcemy mieć piękne i dobrze zadbane ręce, które budzą podziw.

Jeździki trójkołowe dla dzieci

Redakcja mamamigotka.pl

Nasi redaktorzy na stronie mamamigotka.pl to doświadczeni specjaliści w dziedzinie macierzyństwa, parentingu, mody i urody. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie jako rodzic oraz wiedzę z zakresu pielęgnacji, mody i stylizacji. Dzięki naszemu zespołowi możemy dostarczać czytelnikom wartościowe artykuły, praktyczne porady oraz inspirujące treści na temat rodzicielstwa i dbania o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?